Dünya Pamuk Günü

Pamuk, hayatımızın her yerinde; bebek kıyafetlerinde, iç çamaşırlarımızla nevresimlerimizde, çoraplarımızda, şallarımız ve gömleklerimizde ve hatta kişisel bakımımızda.

 

Peki, neden pamuk hayatımızın en başından, en sonuna kadar bu kadar önemli?

 

Pamuklu kumaş, yumuşaktır, hafiftir ağırlığını üzerinizde hissetmezsiniz, hipoalerjeniktir hassas cildinize zarar vermez ve tahriş etmez. Terletmez nemi emer, cildin nefes almasını sağlar. Sık yıkamaya dayanıklıdır, hızlı kurur yumuşak olduğu için ütülerken zorluk yaşatmaz.

 

Pamuk kumaşın faydaları nedir?

Dört mevsim tercih edebilirsiniz, yaz mevsiminde serin tutan ve teri emen pamuk, kış mevsiminde ise vücut ısısını muhafaza eder.

Cildi tahriş etmez.

Yıkandıktan sonra formları bozulmaz.

Biyolojik ve doğal yollar ile doğada çözünebilir.

Nefes alabilen kumaştır bu sayede fazla koku tutmaz.

Kıyafet alışverişi yapmak çoğumuz için keyif verici bir aktivite ancak zararlı içeriğe sahip kumaşlar birçok ciddi sağlık sorununa yol açabiliyor. Bu durumun önüne geçebilmek için alacağınız ürünü sadece dış görünüşüyle değil, kumaş içeriğiyle de değerlendirmelisiniz.

Pamuğun faydalarını saymakla bitiremeyeceğimizi biliyoruz, size daha fazla bilgi verebilmek adına ilk blog yazımızın markamızın temelini oluşturan pamukla başlatmak istedik.