Hakkımızda

Her giysi, Türkiye'nin dört bir yanındaki köylerde, zanaatkarlara güç veren geleneksel işçilikle elde dokunuyor.

Vizyonumuz

Gezegenimizi seviyoruz. Çevremizi korumaya yönelik adımlar atarak daha sürdürülebilir bir geleceğe yönelik olumlu bir değişim yaratabileceğimize inanıyoruz.

Üretim çok yönlü ve kapsamlı bir süreçtir. Bizi daha yakından tanımanız için tüm süreci nasıl yönettiğimizi anlatmak istiyoruz!

1. Üretim:

Satın aldığınız her parçanın birinci sınıf kalitede olduğunu ve sürdürülebilir şekilde üretildiğini biliyor musunuz?

The Handloom, tasarım konusunda dikkatli ve sürdürülebilir bir yaklaşım benimsiyor ve yalnızca ihtiyaç duyulanı üretiyor. Koleksiyonumuz "hızlı moda" ile aynı sıklıkta tüketilecek şekilde tasarlanmamıştır.

Zamansız modayı destekliyoruz. Çevre dostu uygulamalara, etik üretim standartlarına, zamansız tasarımlara ve modası geçmeyen yüksek kaliteye öncelik veriyoruz.

Sosyal etkimiz ve The Handloom etiketinin ardındaki etik değerlerle ilgileniyoruz. "Kıyafetlerimi kim yaptı?" sorusuna şeffaf bir cevap vermek bizim için çok değerli. Ayrıca birlikte çalıştığımız ekiple güvenli ve temiz koşullarda çalışmayı ön planda tutuyor, işimizi adil ticaret odaklı yönetiyoruz.

Zamansız tasarımlar, giyim üretimi için gerekli süreçleri ve kaynakları dikkate alan bir moda yaklaşımını kapsar. Bu nedenle, daha uzun süre dayanacak, daha kaliteli giysiler satın alınması gerektiğini savunuyoruz.

Bu süreçte insanlara, hayvanlara ve gezegene adil davranılmasına değer veriyoruz.

Ayrıca The Handloom, daha az atık üretmek için etik tesislerde, stok fazlası kumaşları küçük partiler halinde üretiyor.

Artık kumaşların geri dönüştürülmesinden, geri dönüştürülebilir ambalajların kullanılmasına kadar yaptığımız her şeye sürdürülebilir uygulamaları dahil ediyoruz.

The Handloom'un üretim sürecinin özeti:

-Yüksek kaliteli sürdürülebilir malzemelerden yapılmıştır.

-Giysiler modaya uygun olmaktan ziyade zamansızdır.

-Yerli kaynaklarla üretilmiştir.

-Koleksiyon başına az sayıda, belirli stile sahiptir.

2. Elle Dokuma

Her giysi, Türkiye'nin dört bir yanındaki köylerde, zanaatkarlara güç veren geleneksel işçilikle elde dokunuyor. El dokuma tezgahı üretimi, bizim en önemli değerimizdir. Bu yolda yanımızda olan üretim ekibimize adil ticaret ilkelerine bağlı kalarak destek oluyoruz. Tamamı zamansız ve kaliteli Dokuma tezgahı parçaları dikkatli bir şekilde üretilir.

3. Kumaşlar

Dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeyi seviyoruz. Yüksek kaliteli ve dayanıklı kumaşlarla yumuşak, sürdürülebilir giysiler üretmek bizim işimiz.

Kumaşlarımız The Handloom için özel olarak üretilmekte ve Türkiye'deki yetenekli zanaatkârlar tarafından hayata geçirilmektedir.

The Handloom parçalarını oluştururken nefes alabilen, rahat, yumuşak, cilde zarar vermeyen ve doğadan gelen kumaşları özenle seçip kullanıyoruz. Kumaşlarının yüksek kalitesi sayesinde her bir parçayı yıllarca kullanabilirsiniz.

Zamansız ve doğadan.

4. Tasarım

The Handloom, gardırobunu “daha ​​az, daha iyi” ilkesine göre oluşturmak isteyen modern kadının vazgeçilmez bir markasıdır.

Bu hedeften yola çıkarak, zamansız, çok yönlü, yıllarca giyilebilen, asla modası geçmeyen, rahat ve sade tasarımlar yaratıyoruz.

Renklerimizi seçerken doğadan ilham alıyor, her bedene uygun, cildi pamuk gibi saracak tasarımlar yaratıyoruz.

5. Temel Bilgiler

Üretim sürecimizde kullandığımız her parçayı özenle seçiyor, çevremizi bize ilham verecek şeylerle donatıyoruz.

Küçük parçaların The Handloom'un tamamını yansıtacağına inandığımız için her detayın bizi yansıtmasına önem veriyoruz.

Dikiş makinelerinden kullanılmış makaslara, marka etiketlerinden nakliye paketlerine kadar her şeyi düşünüyoruz.