Devamlı olarak üretime girdiğimiz bazı parçalarımız var. Bunun sebebi her sene best-seller olmaları ve sizlerden hep aynı güzel geri dönüşleri alıyor olmamız.

Peki nedir bu Timeless Collection?

Timeless Collection yıllardır devam eden ürünlerimizin bir araya gelmesi ile oluştu. Aynı modeller, aynı kumaşlar bazen de farklı renklerle görüyor olabilirsiniz.

Bu modeller " fast-fashion " kavramından uzak, sürdürülebilir ve basitçe kombinlenebilecek parçalar.

Büyüyen ve hızlanan Dünyamızda " slow-fashion " kavramına uymak zor. Moda sürekli değişiyor yeni modeller, yeni kumaşlar, yeni renkler ortaya çıkıyor. Günün sonunda elimizi attığımız ve içinde kendimiz gibi hissettiğimiz parçalar yaratmak ve size siz gibi hissettirmek istiyoruz.

Peki aktif olarak ele aldığımız başlıklar neler?

• Ethical fashion

• Eco-fashion/ Eco friendly

• Sustainable

Ethical Fashion

Etik olarak yapılmış olmak, fabrikaların nasıl çalıştığı, çalışanlara nasıl davranıldığı ve ücretlendirildiği gibi üretimle ilgili sosyal yönleri geliştirmeye güçlü bir şekilde odaklanmak anlamına gelir. Etik olarak yapılmış, aynı zamanda adil bir şekilde üretilmiş, Adil ticaret ve sosyal olarak sorumlu anlamına gelir.

Eco-friendly

Çevre dostu olmak, ' çevreye çok az zarar verecek veya hiç zarar vermeyecek şekilde tasarlanmış olmak ' anlamına gelir. Temel olarak, her şey zarar vermemekle ilgilidir. Çevre dostu ürünler, etkinlikler ve hizmetler Dünya'ya mal olmaz.

Sustainable

Sürdürülebilirlik, ekonomik büyüme, çevresel bakım ve sosyal refah arasında bir denge sağlarken, gelecek nesillerin ihtiyaçlarından odun vermeden mevcut nesillerin ihtiyaçlarını karşılamaktan ibarettir.

Bu başlıklar marka olarak değer verdiğimiz ve sahiplendiğimiz başlıklar. Tüm sorumluluklarımızı yerine getirmeyi ve dünyamız için elimizden gelenin fazlasını yapmayı hedefliyoruz.

Timeless Collection ürünlerinin bizim için önemi nedir?

Bu koleksiyon henüz bitmiş bir koleksiyon değil seneler geçtikçe büyüyecek, zamansız parçalar eklenecek ve The Handloom'u tam anlamıyla yansıtabilecek bir koleksiyona dönüşecek. Bizim için önemi ise markamızı yansıtması ve istediğimiz tüm özelliklere sahip olması, sizin de en sevdiğiniz parçaların bir arada bulunması.

Koleksiyonumuzu tanıtıp, ilgimizi çeken birkaç başlığın üzerinden geçmek istedik. Daha detaylı incelediğimiz ve yorumladığımız bloglarımız için bültenimize abone olabilir ya da Instagram üzerinden bizi takip edebilirsiniz.